Šajā rakstā parunāsim par pokeru – kas tas ir, kā tas ir radies, kādēļ tas ir tik populārs mūsdienās un kur un kā to var spēlēt.
Pokers ir gan populāra mājas ballīšu spēle, gan arī aizraujoši spēlējama tiešsaistē. Prasmīgie un drosmīgie spēlētāji arī pelna, gan piedaloties tiešsaistes spēlēs uz naudu, gan arī spēlējot īstos pokera turnīros.
Kas ir pokers?
Vienkāršoti – pokers ir kāršu spēle, kurā spēlētāji liek likmes un cenšas iegūt labāko (spēcīgāko) kāršu kombināciju. Pokeram ir vairāk nekā 120 dažādu variantu, taču būtība visiem ir vienāda – spēlētāji cenšas iegūt spēcīgākās kāršu kombinācijas un ar tām uzveikt pretinieku kārtis. Situācijās, kad ir skaidrs, ka spēcīgas kombinācijas izveide neizdosies, spēlētāji var atteikties no spēles kārtas, tādējādi zaudējot tikai obligāto minimālo likmi (vai nezaudējot neko – tas atkarīgs no izvēlētā spēles varianta un spēlētāja vietas pie spēles galda).
Ja kāds spēlētājs uzskata, ka viņam ir pietiekami spēcīgas kārtis, savā kārtā viņš var palielināt likmi, kurai pārējie spēlētāji var pielīdzināties, pretējā gadījumā viņi izstājas. Kopā ir trīs solīšanas kārtas. Ja pēc trešās kārtas spēlē ir palikuši vismaz divi spēlētāji, viņi atklāj savas kārtis, un uzvar tas, kuram ir spēcīgākā kombinācija.
Kā pokers ir radies?
Precīzs pokera rašanās laiks un vieta nav skaidra. Spēles veids un noteikumi ir nedaudz līdzīgi gan vecām persiešu, gan īru un franču kāršu spēlēm. Precīzu izcelsmi noskaidrot nav iespējams, jo pokers, līdzīgi kā daudzas citas spēles, balstās uz līdzīgiem kāršu spēļu principiem (kāršu stiprums, izdalīšana u.tml.). Pokera unikalitāte slēpjas solīšanas un likmes palielināšanas sistēmā, kas ir atšķirīga no citām kāršu spēlēm. Un par šādu pokeru var sākt runāt, sākot no 18. gadsimta beigām, kad šī spēle bija izplatīta Misisipi upes reģionā. Pokers, līdzīgi kā citas azartspēles, bija populārs laika kavēklis baržās un laivās, kas kuģoja augšup un lejup pa Misisipi.
Pokers sāka iekarot slavas virsotnes divdesmitā gadsimta septiņdesmitajos gados, kad sāka rīkot pirmos pokera turnīrus. Ap to laiku arī iznāca pirmās grāmatas par pokera stratēģiju un principiem, kas jāievēro, lai vienmēr uzvarētu. Astoņdesmitajos gados pokers parādās arī modernajā popkultūrā kā ierasts laika kavēklis, piemēram, seriālā Star Trek: The Next Generation.
Pokers 21. gadsimtā
Jaunu popularitātes vilni pokers piedzīvoja 21. gadsimta sākumā, kad līdz ar interneta attīstību parādījās tiešsaistes pokers. Tāpat pokerā ienāca vēl kāds neparasts izgudrojums – kameras (vai spēļu galda stikla daļa), kas spēļu turnīros skatītājiem ļāva ielūkoties kārtīs, ko spēlētāji bija nolikuši uz galda. Tas piešķīra spēles vērošanai pavisam citu asumu un savā ziņā pat noteiktu līdzdalības pakāpi.
Pokers tiešsaistē
Līdz ar interneta un tehnoloģiju attīstību savu uzvaras gājienu sāka arī video pokers un pokers tiešsaistē. Un ne velti – online pokeram ir nesalīdzināmi daudz priekšrocību – nav nepieciešama kompānija, un nemaz nav jāiet ārā no mājas – atliek vien atvērt iecienītāko azartspēļu vietni, ieiet savā kontā, un spēle var sākties!
Online pokerā (atkarībā no izvēlētā spēles varianta) visi nosacījumi ir tieši tādi paši kā dzīvajā spēlē – tiek dalītas kārtis, spēlētāji liek likmes un veido kombinācijas. Galvenā atšķirība – kārtis vienmēr dala dators (jeb spēles mākslīgais intelekts). Tas arī izslēdz iespēju, ka kāds no spēlētājiem savā piedurknē varētu noslēpt kādu augstu kārti, kā tas bija ierasts 19. gadsimta Misisipi ceļojošajās spēļu zālēs. Savukārt par video pokera specifiku parunāsim kādā citā bloga rakstā.
Ieinteresēja? Izmēģini jau tūlīt un pastāsti, kāpēc Tev patīk pokers!
Apskaties, ko piedāvā totalizators!