Starptautiskās hokeja federācijas prezidents ierodas Pasaules čempionāta hokejā norises vietā  

Starptautiskās hokeja federācijas  prezidents Renē Fasels ir izteicies pozitīvi par gatavošanas Pasaules čempionātam hokejā 2019, kurš norisināsies ši gada maijā Slovākijas divās pilsētas – Bratislavā un Košicē. Starptautiskās hokeja federācijas prezidents devās oficiālā vizīte uz Ondreja Nepela ledus halli Bratislavā, kur tikās ar Slovākijas premjerministru Peteru Pellegrini, kā arī ar Bratislavas mēru Matus Vallo un Bratislavas pašpārvaldes vadītāju Juraj Drob. Faselam viesošanās Ondreja Nepela hallē nebija pirmo reizi, par cik prezidents to ļoti labi atceras no iepriekšējās reizes, kad čempionāts notika tieši tepat 2011.gadā. Tiekoties ar žurnālistiem, Fasels atcerējās pirmo Pasaules čempionātu, kurā piedalījās neatkarīgā Slovākija. Pēc Čehoslovākijas izjukšanas, Slovākija nonāca C grupā un cīnījās par atgriešanos elites grupās. Par spīti visam, slovākieši saņēmās un izcīnīja zelta medaļu 2002.gadā.

Viesojoties Slovākijā, Fasels atzina, ka Slovākijas lielais pluss ir tas, ka ir veselas 2 ledus halles divās pilsētās, kurās organizēt tik plaša mēroga sacensības. Fasels minēja, ka gan Bratislavas, gan Košices halles ir ideālā stāvoklī un ir gatavas uzņemt spēlētājus treniņos un spēlēs, bet skatītājus tribīnēs. Slovākija jau pirms 8 gadiem pierādīja, ka spēj profesionāli organizēt lielo notikumu. Arī šoreiz nebūs nekādu izņēmumu. Jāatceras, ka hokejs Slovākijā ir pats populārākais sporta veids, sabiedrība pret hokeja pasākumiem izturas ar lielu atbildību un nopietnību. Prezidents sagaida ļoti augstu Pasaules čempionāts Hokejā apmeklētību.

Vēl Fasels cer, ka čempionātu apmeklēs pasaules hokeja zvaigznes, jo tas noteikti uzlabos skatītāju pieredzi. Federācijas prezidents atbalsta arī Slovākijas hokeja federācijas lēmumu  par to, ka slovāku nacionālajai izlasei savas pārbaudījuma spēles jāspēlē Košicē. 2011.gadā izlase spēlēja Bratislavā.  Šādi izveidosies līdzsvars komandu starpā. Bratislavā būs starptautiskā arēna, Košicē – nacionālā. Bratislavas mērs Vallo ir ļoti iepriecināts par to, ka pilsētai ir iespēja uzņemt čempionātu. Vallo pats brīvajā laikā spēlē hokeju, ir sporta patriots un cer uz Slovākijas komandas veiksmi. Mērs arī min, ka pilsētas iedzīvotāji ir gatavi izrādīt draudzīgumu, viesmīlību un izpalīdzību pilsētas viesiem čempionāta laikā.

 

  • Share post